WSE26I-1H162100A00 Image
WSE26I-1H162100A00
  • Manufacturer: SICK
  • Package: Box
  • Description: SENSOR THRU-BEAM 60M NPN/PNP
  • RoHs Status:
Specifications
Ingress Protection IP66, IP67
Connection Method Cable
Output Configuration Push-Pull, NPN/PNP
Adjustment Type Adjustable
Cable Length 78.74" (2m)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Sensing Method Through-Beam
Sensing Distance 0' ~ 196.90' (0 ~ 60m)
Operating Temperature -40°C ~ 60°C