LY T77K-J2M1-26-Z Image
LY T77K-J2M1-26-Z
  • Manufacturer: ams OSRAM
  • Package: SMD
  • Description: LED YELLOW CLEAR SMD
  • RoHs Status:
Specifications
Height (Max) 2.10mm
Color Yellow
Lens Color Colorless
Lens Style Round with Flat Top
Lens Transparency Clear
Lens Size 2.40mm Dia
Configuration Standard
Current - Test 2mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 1.8V
Features -
Wavelength - Peak 591nm
Wavelength - Dominant 587nm
Size / Dimension 3.20mm L x 2.80mm W