LMH020-3000-30G9-00000TW Image
LMH020-3000-30G9-00000TW
  • Manufacturer: Cree LED
  • Package: Tray
  • Description: LED MOD 3000LM WHITE 3000K FLAT
  • RoHs Status:
Specifications
Height 30.00mm
Color White, Warm
Lens Type Flat
Configuration Round
Type LED Module
Current - Test 900mA
Current - Max 900mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 34.4V
Features Dimming - WhiteLight
Temperature - Test 85°C
Lumens/Watt @ Current - Test 97 lm/W
Wavelength -
Size / Dimension 88.20mm Dia
Viewing Angle 82°
Light Emitting Surface (LES) 68.00mm Dia