DC100D10 Image
DC100D10
Specifications
On-State Resistance (Max) 13 mOhms
Output Type DC
Load Current 10 A
Termination Style Screw Terminal
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Voltage - Input 4 ~ 32VDC
Voltage - Load 1 V ~ 72 V