CHM-9-65-80-36-XH00-F2-5 Image
CHM-9-65-80-36-XH00-F2-5
  • Manufacturer: Luminus Devices
  • Package: Tray
  • Description: LED COB 6500K 80CRI 36V SMD
  • RoHs Status:
Specifications
Height 1.37mm
Color White, Cool
Lens Type Flat
Configuration Square
Type Chip On Board (COB)
Current - Test 720mA
Current - Max 1.05A
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 36V
Features -
Temperature - Test 85°C
Lumens/Watt @ Current - Test 104 lm/W
Wavelength -
Size / Dimension 19.00mm L x 19.00mm W
Viewing Angle 120°
Light Emitting Surface (LES) 9.00mm Dia