CHM-18-35-80-36-AA00-F2-3 Image
CHM-18-35-80-36-AA00-F2-3
  • Manufacturer: Luminus Devices
  • Package: Tray
  • Description: LED COB CHM18 WARM WHITE SQUARE
  • RoHs Status:
Specifications
Height 1.37mm
Color White, Warm
Lens Type Flat
Configuration Square
Type Chip On Board (COB)
Current - Test 1.2A
Current - Max 2.4A
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 35V
Features -
Temperature - Test 85°C
Lumens/Watt @ Current - Test 125 lm/W
Wavelength -
Size / Dimension 21.50mm L x 21.50mm W
Viewing Angle 120°
Light Emitting Surface (LES) 17.50mm Dia